کشتی یونانی در کیش

Ú©Ø´ØªÛ ÛÙÙاÙÛ Ø´Ùرستا٠ÙرÙزگا٠استا٠کÛØ´

 

نام مرکز دیدنی: Greek Ship

استان: هرمزگان

شهرستان: کیش

ناحیه: ساحلی

زمان باز بودن: شبانه روزی

نرخ قیمت: رایگان

آدرس: استان هرمزگان، جنوب غربی جزیره کیش، خیابان غروب کیش، میدان غروب، پارک ساحلی کشتی یونانی


Ú©Ø´ØªÛ ÛÙÙاÙÛ Ø´Ùرستا٠ÙرÙزگا٠استا٠کÛØ´


در کنار آب های نیلگون جزیره کیش، کشتی اسکاتلندی زیبا و قدیمی قرار گرفته است. این کشتی بسیار بزرگ که به نام کشتی یونانی معروف است، مردادماه سال 1345 در ساحل جنوب غربی کیش در خلیج فارس نزدیک روستای باغو به گل نشست. کشتی یونانی در سال 1322 خورشیدی توسط شرکت اسکاتلندی ویلیام هامیلتون به طول 131.9 متر و وزن 7059 تن در شهر گلاسگو اسکاتلند ساخته شد. مالکیت این کشتی در ابتدا برای وزارت جنگ بریتانیا بود و نام آنرا «شیپور امپراطور (Empire Trumpet)» گذاشتند و در سال های 1943-1946 میلادی این کشتی به دولت آفریقای جنوبی اجاره داده شد. سال 1946 میلادی شرکت شارنت استیم شیپ (Charente Steamship Co) این کشتی را خریداری کرد و نام آنرا به «نچرالیست (Naturalist)» تغییر داد. در سال 1959 میلادی توسط شرکتی ایرانی خریداری شد و نام آن را «کوروش ایرانی (Persian Cyrus)» گذاشتند و مدتی مدیریت آنرا به شرکتی لندنی داد. خطوط کشتیرانی ایرانی خرمشهر، سال 1965 میلادی آنرا خریداری نمود و به «همدان» تغییر نام داد. در سال 1966 این کشتی توسط یونان خریداری شد و به «کوالا اف (Koula F)» نامگذاری شد. کشتی یونانی سالهای طولانی در دریا قرار گرفته است و همین امر سبب زنگ زدگی و فرسودگی آن در قسمت های زیرینش شده، اما هنوز هم زیبایی خود را حفظ کرده است.


Ú©Ø´ØªÛ ÛÙÙاÙÛ Ø´Ùرستا٠ÙرÙزگا٠استا٠کÛØ´


این کشتی به یکی از مهمترین نشان های شهری کیش تبدیل شده و امکان ندارد کسی به این جزیره زیبا سفر کند و به دیدن آن در هنگام غروب ننشیند و با آن عکس نگیرد. هنگامی که خورشید درخشان از پشت کشتی یونانی شروع به غروب می کند تشعشعات رنگارنگ زرد،نارنجی و قرمز از ورای آن نمایان می شود و به چهره آسمان و ساحل جزیره کیش، زیبایی دو چندان می بخشد.

پارک ساحلی کشتی یونانی در کناراین کشتی و در زمینی به مساحت 60 هزار در حال احداث است. این پارک دارای امکاناتی نظیر کافه تریا، آمفی تئاتر، ایستگاه کرایه اسکیت و دوچرخه، پیست دوچرخه سواری، غرفه های فروش تنقلات و کالاهای ورزشی و همچنین رستوران ایرانی و لبنانی می باشد.


بهترین زمان بازدید: 1 ساعت قبل از غروب خورشید تا بعد از آن

/ 0 نظر / 10 بازدید