نمک آبرود؛ دهکده توریستی شمال ایران

ÙÙÚ© آبرÙد Ø´Ùرستا٠ÙازÙدرا٠استا٠ÚاÙÙس


نام مرکز دیدنی: Shahrak-e Namak Abrud

استان: مازندران

شهرستان: چالوس

ناحیه: جنگلی

زمان پیشنهادی برای گذراندن: 2 تا 5 ساعت

نرخ قیمت: ارزان

متوسط قیمت: ورودی به ازای هر ماشین 10,000 تومان

آدرس: استان مازندران، چالوس، كيلومتر 12 جاده چالوس - تنكابن


ÙÙÚ© آبرÙد Ø´Ùرستا٠ÙازÙدرا٠استا٠ÚاÙÙس


نمک آبرود روستایی در مرکز شهرستان چالوس استان مازندران در شمال ایران است. این منطقه یکی از مقاصد گردشگری پر طرفدار در میان توریست های ایرانی و خارجی می باشد.

شهرک نمک آبرود یک دهکده توریستیست که بلند ترین خط تله کابین در ایران را در خود جای داده است که از سطح دریای خزر شروع شده و به بالای رشته کوه البرز می رسد. تله کابین نمک آبرود یکی از قابل توجه ترین جاذبه های این شهرک می باشد که در قسمت جنوب شرقی آن واقع شده و دارای دسترسی به قله مدوبن و دیوحمام است. این تله کابین دارای 42 کابین چهار نفره می باشد و سرعت آن 3 متر بر ثانیه است. با این حساب رسیدن به بالای تپه که 2.1 کیلومتر مسافت دارد 15 دقیقه طول می کشد. 


ÙÙÚ© آبرÙد Ø´Ùرستا٠ÙازÙدرا٠استا٠ÚاÙÙس


مدوبن تفرجگاه توریستی بسیار خوبی برای گردشگران است و ده درجه سانتیگراد خنک تر از دامنه کوه می باشد. این تفرجگاه امکانات تفریحی مختلفی دارد، از این رو مقصدی عالی برای سفر در تابستان است. نمک آبرود انواع متفاوتی از درختان و گیاهان را در خود جای داده که از مهمترین آنها می توان به شمشاد، توسکا، ملچ و افرا اشاره کرد. لازم به ذکر است که عمر شمشادهای این منطقه به 700 سال می رسد. 

امکانات تفریحی نمک آبرود شامل دریاچه مصنوعی، زمین تنیس، پیست دوچرخه سواری، زمین اسکیت، سورتمه سواری، کارتینگ و ماشین چهارچرخ، زیپ لاین، پینت بال، پل معلق، مراکز خرید، رستوران ها، بوتیک های لباس، غرفه های هنری، فرش، لباس و چرم می باشد. همچنین تفریحات ساحلی شامل قایق سواری، جت اسکی، شاتل، چتر پاراسل و هاور کرافت هستند. 


گردآوری توسط سامانه خرید تور و راهنمای سفر توریستگاه

/ 0 نظر / 7 بازدید